Ke stavebnímu spoření dětí nabízí Buřinka v roce 2017 nové dárky

Od 1. ledna do 31. března 2017 vyhlašuje Buřinka obchodní akci na podporu sjednávání  nových smluv o stavebním spoření dětí, které ještě neoslavily své 16. narozeniny. Jedním z dárků pro děti je power banka, aby byly s Buřinkou vždy on-line a plni energie.

Dárek pro děti:

 •  do 36 měsíců věku pěnovou podložku s motivem zvířátek
 • od tří let do 15 let power banku s kapacitou 6000 mAh, aby byly vždy on-line a plny energie

Při uzavření smlouvy o stavebním spoření získá klient dárek za těchto podmínek:

 • sepsání smlouvy o stavebním spoření v období od 1. ledna do 31. března 2017,
 • zaplacení ceny za uzavření smlouvy o stavebním spoření do čtyř měsíců od sjednání smlouvy,
 • uzavřená smlouva o stavebním spoření s minimální cílovou částkou 100 000 Kč,
 • účastník spoření má v rámci této akce nárok pouze na jeden dárek.
Podložka
Power banka

Výsledky stavebního spoření za tři čtvrtletí 2016

Počet uzavřených smluv o stavebním spoření vzrostl oproti stejnému období minulého roku o 8 %, roste i počet úvěrových obchodů.„Velká část klientů stavebního spoření velmi opatrně zvažují, kam uloží své peníze. Snižování sazeb bylo pro ně situací, která se velmi obtížně analyzuje. Nyní jsou sazby všech produktů víceméně stabilní, lze je tedy smysluplně porovnávat. My jsme velmi rádi, že výsledkem je vyšší počet smluv o stavebním spoření,“ říká tajemník Asociace českých stavebních spořitelen Jiří Šedivý.

Ke konci října 2016 půjčily stavební spořitelny zhruba 41 miliard korun, což je v meziroční nárůst o 3 %. Nových smluv o stavebním spoření bylo uzavřeno o 6 % víc, spořitelny uzavřely téměř 402 000 smluv.

Zdroj: TZ AČSS, http://www.denik.cz/ekonomika/stavebni-sporitelny-do-rijna-pujcily-o-tri-procenta-vice-penez-20161111.html

Wüstenrot: Půjčka ProBydlení bez úhrady do konce září 2016

Do konce září 2016 platí u akce pro klienty Wüstenrot stavební spořitelny, kteří požádají o Půjčku ProBydlení, získají zdarma uzavření smlouvy o stavebním spoření v PÚ-tarifu OF-P.

Půjčka ProBydlení je typ překlenovacího úvěru s aktuální úrokovou sazbou 5,89 %, která může být snížena o slevu Wüstenrot ve výši 0,9 % tím dostane výslednou úrokovou sazbu ve výši 4,99 %.
Sleva Wüstenrot je sleva pro žadatele o úvěr (účastníka stavebního spoření, případně jeho manžela/ku, druha/družku, přičemž druh/družka musí být uveden/a v úvěrové smlouvě, nebo jeho nezletilé dítě), pokud splní jednu z následujících podmínek:

má stavební spoření u libovolné stavební spořitelny v ČR se zůstatkem na účtu stavebního spoření k 31. 12. 2015 ve výši minimálně 20 000 Kč – prokáže výpisem z účtu (mimo WSS) nebo

řádně splácí poskytnutý úvěr u Wüstenrot stavební spořitelny nebo Wüstenrot hypoteční banky po dobu min. 1 roku s max. jednou splátkou po splatnosti nebo

– je klientem Wüstenrot hypoteční banky, má spořicí účet se zůstatkem k 31. 12. 2015 ve výši minimálně 20 000 Kč

Buřinka dává dárek dětem do 15 let – platí do 30. 6. 2016

Při uzavření smlouvy o stavebním spoření získá klient dárek za těchto podmínek:

 • sepsání smlouvy o stavebním spoření v období od 1. dubna 2016 do 30. června 2016,
 • zaplacení ceny za uzavření smlouvy o stavebním spoření do 4 měsíců od sjednání smlouvy,
 • minimální cílová částka uzavírané smlouvy o stavebním spoření je 100 000 Kč.

Účastník spoření má v rámci této akce nárok pouze na jeden dárek.

Jaký dárek děti dostanou?

 • do 36 měsíců věku dítěte dětský župánek
 • od 3 do 15 let městský batoh od AlpinePro, oficiálního partnera českého olympijského týmu

Stavební spoření pro děti: většinou se obejdete bez souhlasu opatrovnického soudu

Každý zákonný zástupce musel, pokud chtěl nakládat se stavebním spořením nezletilého dítěte, musel od nabytí účinnosti nového občanského zákoníku dne 1. 1. 2014 žádat souhlas opatrovnického soudu.

Byla schválena novela: „Ukončení smlouvy pro nezletilého účastníka se považuje za běžnou záležitost při správě jmění dítěte, dojde-li k němu po uplynutí doby stanovené v § 12 odst. 2 písm. a); nesouhlasí-li s ukončením smlouvy pro nezletilého účastníka všichni jeho zákonní zástupci, vyžaduje se souhlas soudu.“

Aktuální doba, které je uvedena v § 12 odst. 2 písm. a), je 6 let, tedy po uplynutí této doby a souhlasí s ukončením smlouvy všichni jeho zákonní zástupci, nemusíte žádat o souhlas opatrovnický soud.

Zlatá koruna 2015 – Kategorii „Stavební spoření“ zcela ovládly inovované produkty Wüstenrotu

Stavební spoření Kamarád+ pro děti do 18 let ve své nové podobě (tarifu ProSpoření) obhájilo svou zlatou pozici a v kategorii Stavební spoření se stalo se 4 Zlatými korunami rekordmanem. Skvělé je, že naše poslední produktové novinky – stavební spoření ProSpoření a překlenovací úvěr Půjčka ProBydlení hned napoprvé zaujaly odborníky z Finanční akademie a zařadily se na 2. a 3 místo. Po třech letech tak v kategorii „Stavební spoření“ patřily stupně vítězů Zlaté koruny jen a jen Wüstenrotu. Jako jediná stavební spořitelna jsme již podruhé v klání o nejlepší finanční produkt roku dosáhli hattricku.

Výsledky kategorie Stavební spoření:

1. místo – spoření KAMARÁD+

2. místo – Stavební spoření Wüstenrot

3. místo – Půjčka ProBydlení

Buřinka: Dárek k nové smlouvě o stavebním spoření pro děti do 15 let

V době od 1. 2. 2015 do 30. 4. 2015 vyhlašuje Buřinka obchodní akci na podporu sjednávání nových smluv o stavebním spoření dětí, které ještě neoslavily své 16. narozeniny.

Dárek k nové smlouvě o stavebním spoření pro děti do 15 let:

 • do 24 měsíců věku dítěte 3D odlévací sada s dvojrámečkem na fotku a odlitek
 • od 2 let do 15 let sportovní batoh PUMA

Podmínky

Při uzavření smlouvy o stavebním spoření získá klient dárek za těchto podmínek:

 • sepsání smlouvy o stavebním spoření v období od 1. 2. do 30. 4. 2015
 • zaplacení ceny za uzavření smlouvy o stavebním spoření do 4 měsíců od sjednání smlouvy
 • minimální cílová částka uzavírané smlouvy o stavebním spoření je 150 000 Kč

Wüstenrot – stavební spořitelna má od 2. 1. 2015 tři nové tarify

Poslední změna v tarifech nevydržela ani 2 měsíce a Wüstenrot přišel s novou nabídkou, která je velmi zajímavá. Dochází ke zvýšení úroků v případě spoření (až 1,5 %), v případě úvěru ke snížení úrokové sazby z úvěru ze stavebního spoření (až 1,99 %). Záleží jaký tarif si klient vybere. Má a výběr ze tří tarifů, 1 spořicí, 2 úvěrové.