Liška nabízí dvě varianty (tzv. tarify)

Českomoravská stavební spořitelna patří svojí velikostí na špici trhu se stavebním spoření

První variantu uvítají zejména ti, co chtějí jen výhodně spořit. Druhou ti, kteří mají zájem především o úvěr ze stavebního spoření.

¨

Tarif Variant

Tzv. spořicí tarif umožňuje využití překlenovacích úvěrů o různé délce splácení k financování bydlení včetně rekonstrukce či modernizace. Roční úroková sazba z vkladů činí u tohoto tarifu 1,5 %, přičemž úvěr čerpáte s 4,3 % úročením.

Tarif Garant

Tento tzv. úvěrový tarif nabízí roční úrokovou sazbu úvěru 2,95 %, úrok z vkladů je 1 %.

 • Maximální délka splatnosti překlenovacího úvěru včetně úvěru ze stavebního spoření činí až 15 let, přičemž na úvěr ze stavebního spoření připadá maximálně 7 let.
 • Měsíční splátka úvěru ze stavebního spoření je 0,8 % z cílové částky.
 • Minimální procento naspoření pro nárok na úvěr ze stavebního spoření je 45 % z cílové částky.

Zatímco úvěr ze stavebního spoření má nízkou úrokovou sazbu, překlenovací úvěry jsou poměrně drahé. U typu překlenovacího úvěru s akontací jen  1 000 Kč je úroková sazba 7,9! A právě překlenovacích úvěrů je cca 4 x víc než úvěrů ze stavebního spoření.

Pro srovnání např. Wüstenrot – stavební spořitelna má úrokovou sazbu u překlenovacího úvěru dokonce s nulovou akontací 5,1 % (klient, který má alespoň jeden rok smlouvu u kterékoliv stavební spořitelny nebo u některé ze společností Wüstenrot), pokud nesplňuje podmínku uvedenou v závorce, pake je úroková sazba max. 6,8 % s určitými omezeními, jinak u akontace 10 % bez omezení a úroková sazba je 5,8 %.

 Výhody stavebního spoření od Lišky :

 • Efektivní zhodnocení vkladu se státní podporou až 5,1 %* ročně
 • Nárok na státní podporu až 2000 Kč ročně. (Například v případě čtyřčlenné rodiny může činit státní podpora až 8000 Kč ročně.)
 • Zákonné pojištění vkladů
 • Volitelná délka spoření

* Platí zpětně při splnění podmínek programu Pravidelné spoření po dobu 6 let.

Program Pravidelné spoření v tarifu Variant

Pokud se rozhodnete pro pravidelné spoření a tímto způsobem si vytváříte finanční rezervu na své záměry a potřeby, získáte navíc od Lišky úrokový bonus. Program Pravidelné spoření nabízí možnost dosažení vůbec nejvyššího ročního výnosu z vkladů na trhu stavebního spoření ve výši až 2,25 %*, a to bez započtení státní podpory. Roční zhodnocení vkladů včetně státní podpory činí až 5,1 % ročně.** Základní roční úroková sazba 1,5 %. Roční výnos z vkladů až 2,25 %*

*Platí zpětně při splnění podmínek programu Pravidelné spoření po dobu 9 let.
**Platí zpětně při splnění podmínek programu Pravidelné spoření po dobu 6 let.

Podmínky pro získání úrokového bonusu programu Pravidelné spoření

 • Uzavření smlouvy v tarifu Variant s programem Pravidelné spoření
 • Pravidelné měsíční vklady ve sjednané výši minimálně 0,5 % z cílové částky. Tuto podmínku vždy splní i účastník, který pravidelně měsíčně uloží minimálně 2000 Kč, a to bez ohledu na výši sjednané cílové částky.
 • Podmínka pravidelného měsíčního ukládání vkladů ve sjednané výši se rovněž považuje za splněnou v případě, kdy účastník předem vloží na účet mimořádný vklad. Vždy však musí být splněna podmínka, že k poslednímu dni každého jednotlivého měsíce, v němž je účastník zavázán měsíčně ukládat vklady ve sjednané výši, s výjimkou měsíce, ve kterém byla smlouva uzavřena a měsíce, ve kterém platnost smlouvy výpovědí skončí, bude celkový souhrn přijatých vkladů na účtu dosahovat minimálně celkového souhrnu pravidelných měsíčních vkladů ve sjednané výši, a to ode dne, kdy se stal program pravidelné spoření pro účastníka závazným.
 • Výše úrokového bonusu je závislá na délce trvání pravidelného spoření

Program Flexibilní spoření v tarifu Variant

Program Flexibilní spoření znamená především jistotu pro ty z vás, kteří již dopředu vědí, že nebudou pravidelně spořit každý měsíc, a preferují nepravidelné ukládání finančních prostředků.

 • Základní roční úroková sazba 1,5 %
 • Roční výnos z vkladů až 1,65 % (platí zpětně při splnění podmínek programu Flexibilní spoření po dobu 6 let)

Program Bonusový vklad od Lišky v tarifu Variant

Pokud hledáte způsob, jak nadstandardně a zároveň bezpečně zhodnotit své peníze a máte možnost uložit jednorázově vyšší vklad na účet stavebního spoření, využijte Bonusový vklad od Lišky. Spolu s výhodami stavebního spoření a garantovanou roční úrokovou sazbou 1,5 % můžete navíc získat bonus ve výši až 1,1 % z vámi vložené částky.

Výhody Bonusového vkladu od Lišky

 • Bonus 1,1 % z vložené částky 100 000 Kč a více.
 • Bonus 1,0 % z vložené částky 50 000 až 99 999 Kč.
 • Vedení účtu v prvních dvou letech zdarma.
 • Neúčtování úhrady (0,5 % z cílové částky) při předčasném ukončení smlouvy ve vázací době.

Další informace a podmínky výše uvedených programů najdete zde.

Zdroj: www. cmss.cz

Nabídku Lišky považujeme pro laika za složitou (možná je to záměr) – různé programy s dalšími podmínkami, které je nutné splnit . Pokud si klient podmínky neohlídá, zapomene na ně a nesplní je, pak mu zbude jen základní úrok.

Preferujeme jednoduchost nabídky bez dalších podmínek slibujících vyšší zhodnocení. 

Obchodní podmínky a sazebník úhrad

Všeobecné obchodní podmínky v PDF

Sazebník úhrad v PDF

Chci uzavřít smlouvu o stavebním spoření

Jaké máte zkušenosti s Českomoravskou stavební spořitelnou (Liškou)?

5 thoughts on “Českomoravská stavební spořitelna”

 1. Dobrý den,
  určitě Vám o tom stavební spořitelna napsala, je nutné číst korespondenci. Často klientům přijde nějaký dopis od finanční instituce a ani si ho ani nepřečtou, nebo jen prolétnou pohledem a vůbec vlastně neví, co je jim psáno, někdy tomu i nerozumí. Naši klient mají tu výhodu, že pokud něčemu nerozumí, pošlou nám naskenovaný dopis a my jim řekneme, o co v něm jde, co se od nich požaduje.

  Obecně ale platí, že po 6 letech může stavební spořitelna změnit úroky. Vždyť je to upraveno v zákoně o stavebním spoření i ve VOP atd., je třeba si to přečíst. Konkrétně je to v § 5 odst. 7 zákona: „Úrokovou sazbu z vkladů uvedenou ve smlouvě může stavební spořitelna jednostranně změnit v případě, že účastník po splnění podmínek stanovených stavební spořitelnou pro poskytnutí úvěru ze stavebního spoření ve všeobecných obchodních podmínkách nabídku na poskytnutí úvěru ze stavebního spoření nepřijme a ode dne uzavření smlouvy uplyne nejméně 6 let. Oprávnění k této změně a způsob stanovení změněné úrokové sazby z vkladů musí být uvedeny ve smlouvě. „

 2. smlouvu mám od 31.8.2006…mám tam naspořeno víc jak 400 000 Kč. Jak je možné, že mám úrokovou sazbu jen 0,3 % p.a.???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..