Stavební spořitelna České spořitelny má jednu úrokovou variantu – všechny vklady na stavebním spoření úročí jen 1 %. Stavební spořitelna České spořitelny je známá především jako Buřinka.

Stavební spořitelna České spořitelny si je této nevýhody vědoma, proto na svých webových stránkách u produktu stavební spoření má jen maximální zhodnocení (včetně státní podpory, nikoliv úrokovou sazbu, kterou úročí vklady, jak je to běžné u konkurence. Tu se dozvíte až ze cen a sazeb. Inu, není se čím chlubit, chápeme, nicméně to považujeme za ne moc seriózní a spíše mystifikující. Celkově informace na webu Buřinky jsou pro laiky nepřehledné, resp. důležité údaje nejsou přehledně na jednom místě (o vlastnostech stavebního spoření Buřinky) uvedeny. V části „Proč u Buřinky?“ jsou uvedeny téměř jen obecné údaje a vlastnosti stavebního spoření, které platí u všech stavebních spořitelen. Klient tak musí parametry stavebního spoření u Buřinky pracně zjišťovat z dalších dokumentů (všeobecné obchodní podmínky apod.) Pro nás je to zklamání.

Určitě je dobré, že k tomu, abyste získali úvěr ze stavebního spoření, stačí u Buřinky naspořit 35 % cílové částky. Otázkou je, přidělení úvěru (nemáme namysli překlenovací úvěr).

Vzhledem k tomu, že Buřinka nabízí úrok z vkladů jen 1 % a k určitému tajnůskářství, které je patrné z jejího webu – např. se nechlubí 1 % úroku, ale musíte ho pracně zjišťovat z jiných dokumentů, což se nám nelíbí – doporučujeme uzavřít stavební spoření u jiné stavební spořitelny.

Obchodní podmínky a sazebník úhrad

Všeobecné obchodní podmínky v PDF

Ceník v PDF

Sdělení Stavební spořitelny České spořitelny v PDF

Chci uzavřít smlouvu o stavebním spořeníJaké máte zkušenosti se Stavební spořitelnou České spořitelny (Buřinkou)?

2 thoughts on “Stavební spořitelna České spořitelny”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..