Poslední změna v tarifech nevydržela ani 2 měsíce a Wüstenrot přišel s novou nabídkou, která je velmi zajímavá. Dochází ke zvýšení úroků v případě spoření (až 1,5 %), v případě úvěru ke snížení úrokové sazby z úvěru ze stavebního spoření (až 1,99 %). Záleží jaký tarif si klient vybere. Má a výběr ze tří tarifů, 1 spořicí, 2 úvěrové.

4 thoughts on “Wüstenrot – stavební spořitelna má od 2. 1. 2015 tři nové tarify”

 1. Dobrý den. mám zájem o uzavření stavebního spoření pro dítě ve stáří 8 let s jednorázovým vkladem.
  Děkuji za odpověď či poradu pro nejvýhodnější spoření na dobu 12 roků.

  1. Dobrý den, paní Hrubá,
   stavební spoření již několik let není atraktivní pro klienty, kteří si chtějí zajistit zajímavý výnos. Už vůbec není vhodné na delší dobu než je vázací doba, tj. 6 let. Uzavírat stavební spoření, kde je účastníkem dítě (nezletilá osoba), je problematické, protože v současné době je třeba k dispozici s touto smlouvou souhlas opatrovnického soudu.

   Stavební spoření je v současné době vhodné pro ty, kteří chtějí financovat své bytové potřeby (např. rekonstrukce apod.) především úvěrem, který je v řádech maximálně několik set tisíc. Úvěry v této výši mají výhodnější podmínky z hlediska bonity a hlavně zajištění. Do určité výše je možné čerpat úvěr bez jakéhokoliv zajištění (zajištění nejen zástavním právem k nemovitosti, ale není třeba ani ručitele). Naopak pro vyšší částky (cca od 1 mil. Kč) je financování prostřednictvím stavebního spoření nevýhodné oproti hypotečním úvěrům (problémy při refinancování, vyšší úrok a náklady na úvěr apod.).

   Pokud jde o výhodné zhodnocení finančních prostředků a zvláště na delší dobu, jsou k dispozici finanční produkty, které jsou k tomu určeny. V současné době stále roste obliba investování prostřednictvím podílových fondů (v ČR), které nabízejí vyšší zhodnocení. Mnoho lidí o této možnosti neví. Je možné investovat jak jednorázově, tak průběžně (např. měsíčně), popř. kombinace obou způsobů. U průběžného investování se projevuje efekt průměrování nákladů, což se projeví vyšším výnosem. Problematika podílových fondů je trochu složitější, protože se nejedná o jednoduchý bankovní produkt, a mnoho lidí se této možnosti bojí, protože jí nerozumí, což je škoda, protože tak přicházejí o zajímavé možnosti. Nicméně se princip investování do podílových fondů dá pochopit, ve své podstatě nejde o nic složitého, což kvalitní finanční poradce dokáže klientovi vysvětlit. Jen je to něco, na co většina lidí u nás není zvyklá. Více informací najdete na http://www.penizeplus.cz/category/investovani/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..